Team Schedules - Boys Under 13
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : 3RSC B06 RCL Black333312 4  12  13 
 A4 : Seattle United B06 Copa A30317 2  2  8 
 A2 : GS Surf B06 A33006 2  -3  8 
 A5 : MVP Rapids B06 Navy00033 1  -7  6 
 A3 : Eastside FC B06 White B00011 0  -4  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Premier B06 A331310 3  8  10 
 B2 : WPFC B06 Black A33107 2  3  11 
 B3 : PacNW B06 Maroon A00000 0  -11  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Crossfire Yakima B06 A03339 3  11  15 
 C2 : FWFC B06 Blue33039 3  9  16 
 C3 : Spokane Sounders B06 Rave00000 0  -20  0 

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866157  Tahoma High School  11:00 AM  1 A5 vs A1MVP Rapids B06 Navy 0 vs.3RSC B06 RCL Black6
 866158  Lynnwood High School  04:15 PM  3 A2 vs A3GS Surf B06 A 3 vs.Eastside FC B06 White B2

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866165  Starfire Complex  09:00 AM  4 B3 vs B1PacNW B06 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B06 A5
 866173  Sozo 11  03:00 PM  2 C1 vs C2Crossfire Yakima B06 A 3 vs.FWFC B06 Blue4

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866162  Roosevelt HS  02:00 PM  1 A4 vs A5Seattle United B06 Copa A 3 vs.MVP Rapids B06 Navy2
 866161  Columbia Basin College  03:30 PM  2 A1 vs A33RSC B06 RCL Black 2 vs.Eastside FC B06 White B0
 866172  Sacajawea Middle School  07:00 PM  1 C2 vs C3FWFC B06 Blue 7 vs.Spokane Sounders B06 Rave0

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866168  Grasslawn Park  09:00 AM  GL B1 vs B3Crossfire Premier B06 A 2 vs.PacNW B06 Maroon A1
 866174  Sozo 11  01:00 PM  2 C1 vs C3Crossfire Yakima B06 A 4 vs.Spokane Sounders B06 Rave0

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866160  Ravensdale  09:00 AM  4 A5 vs A2MVP Rapids B06 Navy 2 vs.GS Surf B06 A3
 866169  Valley RidgePark  09:00 AM  3 B3 vs B2PacNW B06 Maroon A 5 vs.WPFC B06 Black A6
 866159  Lower Woodland  01:00 PM  2 A4 vs A1Seattle United B06 Copa A 0 vs.3RSC B06 RCL Black1

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866176  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 C2 vs C1FWFC B06 Blue 0 vs.Crossfire Yakima B06 A4
 866166  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  4 B2 vs B3WPFC B06 Black A 4 vs.PacNW B06 Maroon A0

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866163  Meadowdale Athletic Complex  09:30 AM  M2 A2 vs A4GS Surf B06 A 1 vs.Seattle United B06 Copa A3
 866164  Preston Park  10:30 AM  1 A3 vs A5Eastside FC B06 White B 1 vs.MVP Rapids B06 Navy2
 866171  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  9 C3 vs C1Spokane Sounders B06 Rave 0 vs.Crossfire Yakima B06 A4
 866170  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  1 B2 vs B1WPFC B06 Black A 1 vs.Crossfire Premier B06 A1

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866175  Spokane Shadow Polo Fields  11:00 AM  7 C3 vs C2Spokane Sounders B06 Rave 0 vs.FWFC B06 Blue5
 866155  Southridge SC  11:30 AM  SR6 A1 vs A23RSC B06 RCL Black 4 vs.GS Surf B06 A1
 866167  Grasslawn Park  01:00 PM  GL B1 vs B2Crossfire Premier B06 A 2 vs.WPFC B06 Black A0
 866156  Preston Park  03:00 PM  2 A3 vs A4Eastside FC B06 White B 2 vs.Seattle United B06 Copa A2

Quarter Final - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6046  Todd Beamer  09:00 AM  1 FWFC B06 Blue 4 vs.WPFC B06 Black A2
 6047  Grasslawn Park  12:00 PM  GL Crossfire Premier B06 A 3 vs.GS Surf B06 A2
 6048  Sozo 11  01:00 PM  1 Crossfire Yakima B06 A 5 vs.Seattle United B06 Copa A1

Quarter Final - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6045  Southridge SC  02:45 PM  SR6 3RSC B06 RCL Black 7 vs.MVP Rapids B06 Navy1

Semi-Final - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6049  Starfire Sports Complex  01:30 PM  1 3RSC B06 RCL Black 7 vs.FWFC B06 Blue0
 6050  Starfire Sports Complex  01:30 PM  2 Crossfire Premier B06 A 1 vs.Crossfire Yakima B06 A3

Final - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6051  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 3RSC B06 RCL Black 1 vs.Crossfire Yakima B06 A2