Team Schedules - Boys Under 18
       


Advancing to Next Round: top 2 teams from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A3 : Washington Rush B01 A133310 3  12  15 
 A1 : WPFC B01 Black A313310 3  6  10 
 A2 : Eastside FC B01 Red A30306 2  -2  8 
 A4 : PacNW B01 Maroon A03003 1  -5  6 
 A5 : Eastside FC B01 White B00000 0  -11  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Premier B01 A313x7 2  9  9 
 B4 : WA Timbers 01B Red 1033x6 2  -4  5 
 B3 : Seattle United B01 Copa A110x2 0  -1  4 
 B2 : Snohomish United B01 Black A100x1 0  -4  5 

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740695  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A4 vs A1PacNW B01 Maroon A 1 vs.WPFC B01 Black A4

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740704  Snohomish High School  11:00 AM  Stdm B2 vs B3Snohomish United B01 Black A 3 vs.Seattle United B01 Copa A3
 740703  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 B4 vs B1WA Timbers 01B Red 1 0 vs.Crossfire Premier B01 A6
 740697  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A1 vs A3WPFC B01 Black A 1 vs.Washington Rush B01 A1
 740696  Preston Park  07:00 PM  1 A5 vs A2Eastside FC B01 White B 2 vs.Eastside FC B01 Red A4

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740694  Preston Park  09:00 AM  2 A2 vs A3Eastside FC B01 Red A 0 vs.Washington Rush B01 A6
 740698  Lindbergh High School  11:00 AM  HS A4 vs A5PacNW B01 Maroon A 3 vs.Eastside FC B01 White B1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740699  Preston Park  09:00 AM  2 A2 vs A4Eastside FC B01 Red A 3 vs.PacNW B01 Maroon A0
 740705  Marymoor Park  09:00 AM  4 B1 vs B3Crossfire Premier B01 A 0 vs.Seattle United B01 Copa A0
 740693  Preston Park  05:00 PM  2 A5 vs A1Eastside FC B01 White B 1 vs.WPFC B01 Black A3
 740706  Snohomish High School  05:00 PM  Stdm B2 vs B4Snohomish United B01 Black A 2 vs.WA Timbers 01B Red 13

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740700  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A3 vs A5Washington Rush B01 A 5 vs.Eastside FC B01 White B0

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740691  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 A1 vs A2WPFC B01 Black A 2 vs.Eastside FC B01 Red A1
 740692  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 A3 vs A4Washington Rush B01 A 3 vs.PacNW B01 Maroon A2
 740701  Marymoor Park  01:00 PM  4 B1 vs B2Crossfire Premier B01 A 3 vs.Snohomish United B01 Black A0
 740702  Shorewood  03:30 PM  1 B3 vs B4Seattle United B01 Copa A 1 vs.WA Timbers 01B Red 12

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 684919  Redmond High School  11:00 AM  HS Crossfire Premier B01 A 0 vs.WPFC B01 Black A2
 684918  Shoreline Stadium  11:30 AM  Stdm Washington Rush B01 A 3 vs.WA Timbers 01B Red 12

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 685144  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 Washington Rush B01 A 2 vs.WPFC B01 Black A3