Team Schedules - Boys Under 16
       


Advancing to Next Round: top 2 teams from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A2 : PacNW B03 Maroon A3339 3  14  16 
 A1 : Seattle United B03 Copa A3306 2  3  8 
 A3 : Crossfire Premier B03 B0033 1  2  8 
 A4 : Crossfire Yakima B 2003 A0000 0  -19  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : WPFC B03 Black A3317 2  5  7 
 B1 : Eastside FC B03 Red A0336 2  7  9 
 B3 : WA Timbers 03B Red 13014 1  -1  7 
 B4 : Blackhills FC B03 Black A0000 0  -11  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Seattle United B03 Tango B3339 3  7  9 
 C3 : Northwest United B03 Black0303 1  0  1 
 C1 : Washington Rush B03 A1001 0  -2  1 
 C4 : Spokane Sounders B03 Rave1001 0  -5  1 

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740769  Shorewood  03:30 PM  1 C2 vs C3Seattle United B03 Tango B 1 vs.Northwest United B03 Black0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740768  Spokane Falls Community College  02:45 AM  1 C4 vs C1Spokane Sounders B03 Rave 0 vs.Washington Rush B03 A0
 740757  Lindbergh High School  11:00 AM  HS A2 vs A3PacNW B03 Maroon A 4 vs.Crossfire Premier B03 B1
 740760  Preston Park  11:00 AM  2 B1 vs B2Eastside FC B03 Red A 0 vs.WPFC B03 Black A2
 740761  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 B3 vs B4WA Timbers 03B Red 1 5 vs.Blackhills FC B03 Black A3
 740756  Sozo 11  01:00 PM  2 A4 vs A1Crossfire Yakima B 2003 A 2 vs.Seattle United B03 Copa A5

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740758  Interbay Stadium  01:00 PM  Stdm A1 vs A3Seattle United B03 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B03 B1
 740759  Wilson Field  01:00 PM  1 A2 vs A4PacNW B03 Maroon A 10 vs.Crossfire Yakima B 2003 A0
 740764  Preston Park  01:00 PM  2 B1 vs B3Eastside FC B03 Red A 3 vs.WA Timbers 03B Red 10
 740771  Ingraham High School  01:00 PM  N C2 vs C4Seattle United B03 Tango B 6 vs.Spokane Sounders B03 Rave1
 740765  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 B2 vs B4WPFC B03 Black A 3 vs.Blackhills FC B03 Black A0
 740770  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  3 C1 vs C3Washington Rush B03 A 0 vs.Northwest United B03 Black1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740766  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 C1 vs C2Washington Rush B03 A 1 vs.Seattle United B03 Tango B2
 740767  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 C3 vs C4Northwest United B03 Black 0CC vs.Spokane Sounders B03 Rave0CC
 740755  Marymoor Park  01:00 PM  4 A3 vs A4Crossfire Premier B03 B 6 vs.Crossfire Yakima B 2003 A0
 740763  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 B2 vs B3WPFC B03 Black A 2 vs.WA Timbers 03B Red 12
 740754  Magnuson  02:45 PM  6 A1 vs A2Seattle United B03 Copa A 1 vs.PacNW B03 Maroon A2
 740762  Tumwater HS Stadium  03:00 PM  Stdm B4 vs B1Blackhills FC B03 Black A 0 vs.Eastside FC B03 Red A6

Quarter Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 740750  Shoreline Center  11:00 AM  A Seattle United B03 Tango B 1
- 3PK  
vs.Seattle United B03 Copa A1
- 2PK
 740748  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 Northwest United B03 Black 1 vs.Eastside FC B03 Red A5

Quarter Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 740749  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 WPFC B03 Black A 3 vs.WA Timbers 03B Red 10
 740747  Starfire Sports Complex  02:00 PM  1 PacNW B03 Maroon A 4 vs.Crossfire Premier B03 B1

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 740751  Shoreline Center  11:00 AM  A PacNW B03 Maroon A 0 vs.Eastside FC B03 Red A3
 740752  Shoreline Center  11:00 AM  B WPFC B03 Black A 1 vs.Seattle United B03 Tango B3

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 740753  Starfire Sports Complex  05:30 PM  2 Eastside FC B03 Red A 3
- 9PK  
vs.Seattle United B03 Tango B3
- 8PK