Team Schedules - Boys Under 15
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Eastside FC B04 Red A3137 2  5  10 
 A3 : Crossfire Yakima B04A A3317 2  2  7 
 A4 : Crossfire Premier B04 B0303 1  -3  1 
 A2 : WA Timbers 04B Red 10000 0  -4  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : PacNW B04 Maroon A3317 2  7  10 
 B2 : Crossfire Premier B04 A0336 2  -1  5 
 B4 : Northwest United B04 Black1012 0  -1  4 
 B3 : Snohomish United B04 Black A0101 0  -5  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : WPFC B04 Post DA1135 1  1  6 
 C4 : GS Surf B04 A3104 1  0  2 
 C3 : 3RSC B04 RCL Black0134 1  1  4 
 C2 : Seattle United B04 Copa A1102 0  -2  4 

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740856  Harmony Sports Complex  12:30 PM  7 A2 vs A3WA Timbers 04B Red 1 2 vs.Crossfire Yakima B04A A3
 740859  Starfire Complex  03:30 PM  2 B1 vs B2PacNW B04 Maroon A 4 vs.Crossfire Premier B04 A1

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740854  Sozo 11  01:00 PM  8 A3 vs A4Crossfire Yakima B04A A 1 vs.Crossfire Premier B04 B0
 740863  Lindbergh High School  03:00 PM  HS B1 vs B3PacNW B04 Maroon A 5 vs.Snohomish United B04 Black A1

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740853  Preston Park  11:00 AM  1 A1 vs A2Eastside FC B04 Red A 4 vs.WA Timbers 04B Red 12
 740860  Snohomish High School  11:00 AM  Low B3 vs B4Snohomish United B04 Black A 2 vs.Northwest United B04 Black2
 740865  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 C1 vs C2WPFC B04 Post DA 4 vs.Seattle United B04 Copa A4
 740866  Chiawana HS  01:45 PM  1 C3 vs C43RSC B04 RCL Black 1 vs.GS Surf B04 A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740858  Harmony Sports Complex  09:00 AM  7 A2 vs A4WA Timbers 04B Red 1 0 vs.Crossfire Premier B04 B1
 740864  Marymoor Park  09:00 AM  4 B2 vs B4Crossfire Premier B04 A 2 vs.Northwest United B04 Black1
 740869  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 C1 vs C3WPFC B04 Post DA 1 vs.3RSC B04 RCL Black1
 740857  Preston Park  01:30 PM  1 A1 vs A3Eastside FC B04 Red A 3 vs.Crossfire Yakima B04A A3
 740870  Interbay Stadium  03:00 PM  Stdm C2 vs C4Seattle United B04 Copa A 0 vs.GS Surf B04 A0

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 740855  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A4 vs A1Crossfire Premier B04 B 0 vs.Eastside FC B04 Red A3
 740868  Franklin HS  12:00 PM  1 C2 vs C3Seattle United B04 Copa A 0 vs.3RSC B04 RCL Black2
 740862  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 B2 vs B3Crossfire Premier B04 A 2 vs.Snohomish United B04 Black A1
 740867  Lynnwood High School  02:00 PM  1 C4 vs C1GS Surf B04 A 0 vs.WPFC B04 Post DA1
 740861  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 B4 vs B1Northwest United B04 Black 1 vs.PacNW B04 Maroon A1

Quarter Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 806544  TBD   --    --  PacNW B04 Maroon A 1 vs.3RSC B04 RCL Black3
 806545  North Creek 1  10:30 AM  1 WPFC B04 Post DA 2 vs.Crossfire Yakima B04A A1
 806542  Preston Park  11:45 AM  1 Eastside FC B04 Red A 3 vs.Crossfire Premier B04 B0
 806543  Starfire Sports Complex TBD   --    --  GS Surf B04 A 1 vs.Crossfire Premier B04 A2

Semi-Final - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 839424  Shoreline Center  01:00 PM  A Eastside FC B04 Red A 1 vs.Crossfire Premier B04 A0
 839425  Shoreline Center  01:00 PM  B 3RSC B04 RCL Black 2 vs.WPFC B04 Post DA0

Final - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 839427  Starfire Sports Complex  10:45 AM  2 Eastside FC B04 Red A 0 vs.3RSC B04 RCL Black1