Team Schedules - Boys Under 14
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Spokane Sounders B05 Rave3137 2  6  10 
 A3 : WPFC B05 Black A3137 2  2  7 
 A2 : PacNW B05 Maroon A0303 1  1  8 
 A4 : Eastside FC B05 White B0000 0  -9  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Premier B05 A3339 3  7  10 
 B3 : 3RSC B05 RCL Black1034 1  -1  5 
 B2 : Northwest United B05 Black3003 1  -3  8 
 B4 : Seattle United B05 Copa A0011 0  -3  7 

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866180  Valley RidgePark  10:30 AM  1North A2 vs A3PacNW B05 Maroon A 2 vs.WPFC B05 Black A3
 866179  Preston Park  01:30 PM  1 A4 vs A1Eastside FC B05 White B 0 vs.Spokane Sounders B05 Rave5
 866185  Roosevelt HS  03:30 PM  1 B4 vs B1Seattle United B05 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B05 A4

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866182  Valley RidgePark  01:30 PM  3 A2 vs A4PacNW B05 Maroon A 4 vs.Eastside FC B05 White B1
 866181  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  7 A1 vs A3Spokane Sounders B05 Rave 2 vs.WPFC B05 Black A2

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866188  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 B2 vs B4Northwest United B05 Black 5 vs.Seattle United B05 Copa A4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866178  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A3 vs A4WPFC B05 Black A 2 vs.Eastside FC B05 White B1
 866184  Columbia Basin College  02:00 PM  2 B3 vs B43RSC B05 RCL Black 1 vs.Seattle United B05 Copa A1

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866177  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  11 A1 vs A2Spokane Sounders B05 Rave 3 vs.PacNW B05 Maroon A2

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866183  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 B1 vs B2Crossfire Premier B05 A 3 vs.Northwest United B05 Black1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866187  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 B1 vs B3Crossfire Premier B05 A 3 vs.3RSC B05 RCL Black0

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 866186  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 B2 vs B3Northwest United B05 Black 2 vs.3RSC B05 RCL Black4

Semi-Final - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6052  Starfire Sports Complex  04:30 PM  1 Spokane Sounders B05 Rave 2 vs.3RSC B05 RCL Black1
 6053  Starfire Sports Complex  04:30 PM  2 Crossfire Premier B05 A 3 vs.WPFC B05 Black A0

Final - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 6054  Starfire Sports Complex  12:30 PM  1 Spokane Sounders B05 Rave 2 vs.Crossfire Premier B05 A3